Ptt Sözleşmeli Personel Alım İlanı 2017


Ülkemizde sıkça rastlanılan bir meslek grubu haline gelen Ptt bu yıl yine personel alımı yapacağını duyurdu. İlk etap olarak 1.113 adet gişe ve büro personeli ve 637 adet dağıtıcı alacağını duyurusunu yapmıştır. Her ne kadar sözleşmeli personel alacağını söylesede daha sonraki etaplarda devlet memuru yaptığını hepimiz bilmekteyiz.

Ptt Başvuru Şartları Nelerdir?

Ptt personel alım ilanında yayınlamış olduğu 18 yaşını doldurmuş olması ve 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Nitekim sizde takdir edersiniz ki 35 yaşından büyük adayların dağıtım işlerinde biraz ağır kaldığını bilmekteyiz… Ve en önemli etkenlerden biri olan Sözlü sınavda başarılı olmak ibaresini yerine getirmek olduğunu biliyoruz. Ve kpss P93 puan türünden en az 60 puan almanız gerekiyor…


Erkeklerde en az 168 cm boyunda bayanlarda ise en az 160 cm boyunda olmanız ve iklim koşullarına karşı herhangi bir rahatsızlığınızın da olmaması gereken etkenler arasında yer almaktadır..

PTT Personel Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Başvurular 18-23 nisan tarihlerinde yapılacağını ve ptt.gov.tr üzerinden sadece başvurular gerçekleşecektir..

Detaylı ilan adresi… http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?c9a197d2-eadd-48c1-ba47-79f95d69d3b7

Yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz… Hakkınızda hayırlı olması dileklerimizle….

 


Tek Yorum Var “Ptt Sözleşmeli Personel Alım İlanı 2017”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.