Polis Olmak İçin Boy Şartı Kaçtır?


Merhaba değerli polis adayı arkadaşlar. Sizlere bir polis abiniz olarak yazıyorum bu konuyu. Bir çok değerli arkadaşın bu mesleği yapmadan önce bilmesi gereken bazı konular olduğunu iletmek istiyorum.


Bir çok değerli arkadaşımız 4 yıllık üniversite bölümlerini bitirip genellikle atanamadıklarından girdikleri bir meslek haline gelen Polis Meslek Eğitim Merkezinin (Pomem) boy şartı hakkında sizlere iletmek istediğim bazı konular mevcuttur. Polislik mesleğinin en önemli etkenlerinden biri mesleği yapabilmek altında yer almaktadır. Çünkü bir çok arkadaşımız mesleğe giriş yaptıktan sonra sordukları en büyük soru meslekten nasıl çıkarım olmaktadır.

Polis Olmak İçin Boy Şartı Kaçtır?


Çünkü mesleğin sağladığı ağır şartlar bir çok arkadaşımızı yormaktadır. Gece nöbet tutmalar, aileden uzak yaşantılar, sık sık il dışı görevler, fazla mesai ücretinin olmaması vb. binlerce sıkıntısı mevcuttur. Bu mesleği yapmadan önce gerçekten bu mesleği yapabileceğiniz konusunda kendiniz ile tartışmanız gerekmektedir.


Eğer yukarıda saydıklarım konusunda yapabileceğinizi düşünüyorsanız o zaman sizlere boy şartını bildirmek istiyorum.


Bayan Polis Boy Şartı kaçtır?

Bayanlar için polis olmak için boy şartı 1,62 cm dir. En az 1 metre 62 cm olmanız gerekmektedir.

Erkek Polis Boy Şartı Kaçtır?

Erkekler için polis olmak için boy şartı 1,67 cm dir. En az 1 metre 67 cm boyunda olmanız gerekmektedir.

Ve sizlere önermem gereken bir diğer konu ise boy ölçme alanına geldiğinizde göğsünüzü şişirip belini dik konuma getirip başınızı yukarı kaldırmanızdır. Çünkü bu söylediğim şekli yaparsanız eğer en az 1-2 cm lik bir uzama sağlamış olursunuz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.