Okey Salonu Açmak Karlı Mı?


Yeni nesilin sıkça rast geldiği oyun türlerinden biri olan ve çeşitli varyasyonlarının bulunduğu Okey salonu açmak hakkında sizlerle bilgiler paylaşmak istiyorum. Farklı bir iş kolu olan ve farklı bir kazanç sağlayan Okey salonu ülkemizde giderek güzel bir potansiyel sahibi olmuştur.


Gençlerin sıkça beraber gruplar ile birleşerek okey oynamaya giderek 3-4 saatlik bir vaktini geçirdiği bir ortam olan Okey salonlarında genel itibari ile 101 okey, düz okey ve tavla sıkça oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.


Güzel ve nezih bir okey salonunun aileler tarafından da desteklendiğini bilmek gerekir. Nezih saygıya ve düzene uyulan ve müşteri memnuniyetini öne alan Okey salonu açmak Türkiye şartlarında en mantıklı iş grupları arasında yer almaktadır.


Gelen öğrenci veya arkadaş gruplarından çay, kahve, limonata, kola, tost vb. ürünleri satarak güzel bir gelir elde etmek mümkündür.Okey Salonu Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Güzel bir iş kapısı olan okey salonları farklı müşteri gruplarını elinde barındıran bir iş potansiyeli oluşturmaktadır. Okey salonu açmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında tabi ki de mekan gelmektedir. Güzel ve müşteri memnuniyetini oluşturacak güzel bir mekanın olmazsa olmazları arasında genişlik ve ferahlık oluşturmaktadır. Geniş bir mekanın olması hem açık alan hem kapalı alanın birlikte sunulması müşteri potansiyelini artıracak önemli etkenler arasında yer almaktadır. Kapalı alanda klimaların sürekli açık olması ve gelen müşterinin yaz aylarında soğuk, kış aylarında sıcak bir ortama sahip olmasını sağlamaktadır. Açık alanlarda ise gerekli havalandırma sisteminin branda ağaç olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.


Okey Salonu Aylık Ne Kadar Kazandırır?

Okey salonu açmak gerekli yer ve merkezi bilgilerle birlikte bir fiyat söylemek daha uygun olmaktadır. Bir kaç ilde rastlaştığımız iş yerlerinden aldığımız bilgi neticesinde aylık net kar olarak 3000-3500 TL arasında güzel paralar kazandırmaktadır. Tabi ki de bu fiyatın konum alanın genişliği gibi etkenleri de göz önüne almak gerekmektedir…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.