Hırdavat Dükkanı Açmak Gerekli Evraklar


Hırdavat dükkanı açmak son zamanlarda bir çok kişinin tercih ettiği bir iş grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hırdavat dükkanlarının çok fazla kar marjı sağlamasından kaynaklı olarak bir çok bireyin açacağı iş grubu olarak karşımıza çıkmakta olup ve öneriler sunmaktayız.


Hırdavat Dükkanı açmak için biraz maddi desteğin olması gerektiğini bilmeniz gerekmekte olup, hırdavat dükkanlarının içerisinde çeşit çeşit ürün gruplarının olmasından kaynaklı ilk dükkan açma zamanında maddi olarak 20.000 TL arasında bir paranızın olması gerekmektedir. Hırdavat dükkanlarında ürün çeşitliliğinin fazla olması her daim müşteri potansiyelinin yüksek olması anlamına da gelmektedir.


Hırdavat dükkanları genel itibari ile su malzemeleri, elektrik malzemelerini de kendi bünyesinde bulundurarak ek gelir kazanmanızı sağlamaktadır. Türkiye ekonomisinde güzel bir yere sahip olan hırdavat dükkanları neredeyse her mahallede bulunan olmazsa olmaz dükkanlar arasında yerini korumaktadır. 2010 yılında itibaren Alış Veriş Merkezlerinin artmasıyla hırdavat dükkanlarının işlerinin düşmesi, daha doğrusu diğer sektörlerdeki işlerin düşmesi ile birazda alışveriş merkezlerinin azaldığını söylemek mümkün olsa gerek.Hırdavat Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • Fotoğraf
  • Tapu Fotokopisi(Kiralık ise kira kontratı)
  • Vergi Levhası
  • Esnaf yada Ticaret odası kaydı

Hırdavat Dükkanı Nasıl Olmalıdır?

Hırdavat dükkanları geniş ve bir çok kitleye hitap ettiğinden dolayı seçeceğiniz dükkanın geniş ve canlı bir tarafta olması gerekmektedir. Geniş bir yapıda bulunan ve müşterileri kendine çeken bir işyerinin her daim çalışmasının mümkün olduğunu belirtmek isteriz. Önemli noktalardan biri ise kiraladığınız dükkan ile en az 5 yıllık kontrat yapmanız gerekmekte olup, herhangi bir sıkıntıda sizi dükkandan çıkarmaması için elinizi kuvvetlendirmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.