Evde Mantı Yaparak Para Kazanma İşi


Evinizde oturduğunuz yerden para kazanmak her kişinin istediği işler arasında yer almaktadır. Evlerinde baya boş vakitlerinin fazla olduğu kişilerin yapmak istediği ek işleri sizlere anlatacağız bu yazımızda.


Evde Mantı Yapma İşi

Evde mantı yapma işi baya zevkli ve bir o kadarda eğlenceli bir iş koludur. Evde mantı yapma işi birçok ailenin severek yaptığı ek işler arasında yerini almakta olup, genellikte Gaziantep, Kayseri bölgelerinin severek yediği bir yemektir. Evde mantı işi oldukça kolay ve güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş olmaktadır. Evde Mantı işi el becerilerinizin sınırını zorlayan bir iş olmakla birlikte el lezzetini de içerisine yerleştirmeniz gerekmektedir.


Evde Mantı Yapma İşi Nasıl Yapılır?

Evde mantı yapma işi güzel zamanlar ve dakikalar geçireceğiniz bir iş olmakla birlikte güzel ve eğlenceli zamanları aile bireylerinizde geçirebilirsiniz. Mantı dükkanlarının yada ev yemekleri yapan iş yerlerinin genellikle mantı yapan bayanlar ile çalıştıklarını sizde bu işi yapmak istiyorsanız mantı yapan iş yerlerine isminizi yazmanız gerekmektedir. Mantı işi kolay bir şekilde yapılacak bir iştir. Yapacağınız mantıları hazırladıktan sonra her sabah erken saatte yani saat 8.00 – 9.00 gibi iş yerlerine teslim etmeniz gerekmektedir.Evde Mantı Yapma İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde mantı yapma işi, işi tuttuğunuz iş yerinin mantıya olan arz talep meselesi ile ilgilidir. Ama genel itibari ile ortalama günlük 5 kilo mantı yaptığınızı varsayarsak ve kilo başı firmaların 20 TL ödediğini anlarsak 100 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir. Kullanılan, un, kıyma da bu fiyata dahil olduğunda %30 bir malzeme ücreti dersek günlük 70 TL  kazanabilirsiniz. Tabi bölgesel olarak kıyma fiyatlarının un fiyatının değişmesinden dolayı en kötü ihtimal ile karınız en az günlük  50 TL olarak düşünebilirsiniz.


1 kilo (kg) kıymadan kaç kilo mantı Yapılır?

1 kilo kıymadan ortalama bir hesap yaparsak 3-4 kilo arasında mantı çıkarabilirsiniz. Tabi bu sizin yapacağınız oran orantı ile de alakalıdır. Soğanı çok seven bir kesimde 4 kilo mantı çıkarken, soğanı az seven bir kesimde 3 kilo mantı çıkması pek normaldir.


Evde Mantı İşi Veren Firmalar

Evde mantı yapma işini bölgenizde mahallenizde ev yemekleri yapan dükkanların genel itibari ile istedikleri bir lezzettir. Firmaların mantının gereğinden fazla zahmet vermesinden dolayı bu işleri genellikte titiz, hijyene önem veren kişilere verdiğini bilmeniz gerekmektedir. Evde mantı işi veren firmalar ev ortamınıza mutfak temizliğine bakıp bu işi verdiğini unutmamanız gerekmektedir.


17 Yorum Var “Evde Mantı Yaparak Para Kazanma İşi”

  1. Mantıma ve ekibime güveniyorum.ismim.Ebru Erol mailadresim:derincihanerol2016@gmail.com İstanbul da oturuyorum.

    1. Merhaba
      İstanbul sislideyim kafeterya icin manti yaptirabilirim kiosunu ne kadara yapiyorsunuz malzeme sizden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.