Elektrik Dükkanı Açmak Karlı Mı?


Günümüzde olmazsa olmazlar arasında yer alan bir meslek grubu olan Elektrik Dükkanları olmazsa olmazlar arasında yerini korumaktadır. Elektrik Malzemelerinin satışı, teknik servisi ve işçiliği olmaz üzere 3 farklı konuda faaliyet gösteren bir meslek grubudur. Elektrik dükkanları genel itibari ile 6000-8000 TL arasında kazanmakta olup bu yerler mevkisine göre değişmekte olup daha fazla kazandıran bölgelerde yani canlı bölgelerde daha fazla kazanmaktadırlar.


Ülkemizde her zaman iş sıkıntısı çekmeyen mesleklerden olan elektrikçi Hemen hemen her sokakta bulunmaktadırlar. Bu işi yapabilmek için ya çıraklıktan yetişen bir eleman olmanız yada elektrik satış elemanı olmanız gerekmektedir. Elektrik malzemesi satmak işi gerçekten güzel paralar kazandıran bir meslektir.


Elektrik Malzemesi Satışı Dükkanı

Elektrik malzeme satışı dükkanı kolay ve güzel paralar kazandırmaktadır. Elektrik dükkanı açabilmeniz için 20.000 Türk lirasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Elektrik malzemesindeki bol çeşitliliği yakalamak ve bu çeşitlilikte hangisini çok hangisi az bulundurmanız gerektiğini iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Çok az satılan elektrik malzemesinden az, çok satılan elektrik malzemesinden çok bulundurmanız gerekmekte olup iş yaptığınız bölgede en çok hangi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Elektrik Elemanı Teknik Servisi

Elektrik malzemesi satan bir çok dükkanın yanında bulundurdukları ve genel itibari ile asgari ücret verdikleri eleman türüne denir. Genel itibari ile dükkana gelen elektrikli soba, ütü, vantilatör vb. elektrikli küçük ev aletlerinin tamiratını yapan kişidir. Bu personeller dükkan sahibine 3000-4000 TL arasında para kazandırmakta olup, iş yeri sahibi ise bu personellere genel itibari ile 1500-2000 TL arasında maaş vermektedirler. Bu kişilerin dükkan yönetmek konusunda tecrübe kazandıktan sonra kendilerine ait iş yerleri açmaları lehine olacaktır.


Elektrikçi Ne Kadar Kazanır?

Elektrikçi Günümüz itibari ile evlerin elektrik tesisatını, arızasını, bakım ve onarımı yapan işçilere denir. Bu personeller ev ve iş yerlerinde oluşan elektrik sıkıntılarına anında müdahale edip çözüm sağlayan kişiler olmakla birlikte her elektrik dükkanında bu personellerden bir kaç adet mevcuttur. Aylık 3000-4000 TL arasında kazanmakta olup Türkiye şartlarında baya revaçta olan bir meslek grubudur.


Tek Yorum Var “Elektrik Dükkanı Açmak Karlı Mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.