Bakkal Dükkanı Açmak Karlı Mı?


Birçoğumuzun işsiz kaldığımızda ilk olarak düşündüğümüz işler arasında yer alan bir iş hakkında bilgili arkadaşlardan konu hakkında detaylı bilgilerini ele aldık ve sizlerle paylaşalım dedik. Bakkal dükkanı açmak aslında basit ve geleceğe yönelik bir işlemdir. Ama bakkal dükkanı açarken dikkat etmeniz gereken bazı konularda yer almaktadır. Bu konumuzda sizlere bakkal dükkanın artıları eksileri zararları hakkında güzel bir şekilde sizlere sunalım dedik.


İşsiz kaldığımız zamanlarda aile büyüklerimizin bizlere sunmuş olduğu bir meslek haline gelen bakkal dükkanı işletmenin aslında herkesin söylediği gibi kolay olmadığını da söylemek isteriz. Bakkal dükkanını işletmek için gerçekten tek kişi ile olmayacağını bilmek gerekir. İşsiz kalanların elindeki üç beş kuruşuda bilmeden bu yola girip elindekini kaybetmek istemeyiz.


Bakkal Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Bakkal dükkanı açmak için öncelikli olarak güzel ve uygun bir dükkan bulmak gereklidir. Ama dükkanın konum olarak marketlere uzak olması gerekmektedir. Hele ki açacağınız bakkal dükkanının Bim A101 ve Şok marketlerden hayli hayli uzak olması gerekmektedir. Güzel ve uygun kiralı bir dükkan bulduktan sonra içerisine güzel raflar yerleştirmek gereklidir. Para kasası ve çerez dolaplarını da temin ettikten sonra firmalardan ürün almaya kaldı işiniz. Ortalama olarak 10.000 TL’ye sevimli ufak bir mahalle bakkalı sahip olabilirsiniz.Bakkal Dükkanı Açmanın Artıları ve Eksileri

Bakkal dükkanı açmak bir hayli kolay olmaktan ziyade zor yanlarının olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Bakkal dükkanın en zor yanlarından biride sabah erken açmanız ve gece geç saatlere kadar açık kalmanızdır. Bununda tek başına yapılması bir hayli zordur. Bunun  için bakkal dükkanı açarken size yardım edecek bir ortak veya size yardım edecek bir yakınınızın olması gereklidir. İş imkanları açısından açtığınız ilk günden müşterilerin dükkanınızdan alışveriş yapacağını da bilmeniz gerekir. Dükkanınızda olmazsa olmazlara önem vermeniz yanında genel itibari ile eksiksiz davranmanız gereklidir. Bakkal dükkanının en büyük sorunu ise veresiyedir. Veresiye vermemeniz durumunda müşterilerin sizlerden alışveriş yapmaması, veresiye verdiğiniz durumda ise müşterilerin borcunu ödememesi bakkalların en büyük sorunları arasında yer almaktadır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.